ZESTAW ARCHANIELSKI

Domem archaniołów jest świat ognia, będący symbolicznym wyrazem miłości, serdeczności, troski, skupienia, oczyszczenia, siły i złączenia.

Archaniołowie są opiekunami ludzi i wszystkich żyjących istot. Przybywają zazwyczaj w okresie kryzysu, kiedy ich ochrona i przewodnictwo jest nadzwyczaj potrzebne. Ich obecność wnosi w nasze życie radość i szczęście oraz inspiruje nas, abyśmy próbowali świadomie rozwijać w naszym życiu oraz w życiu ogółu raj ziemski.

Zestaw zawiera 14 flakoników o pojemności 50ml. Poszczególne buteleczki ułatwiają nawiązanie osobistego kontaktu z energiami Archaniołów i noszą ich imiona.

Archanioł Michał B94 Archanioł Michał - Michał jest przedstawicielem energii Nowego Chrystusa w naszych czasach i czasie, który nadejdzie. Na poziomie personalnym wprowadza on w świadomość natury- wciąż odradzającej się wewnątrz nas siły życiowej. Gdy każdy z nas to zrozumie, staniemy się wyrazicielami energii Michała. Energia Michała daje nam nowe zrozumienie energii Chrystusa. To jest energia przebudzenia, energia pogodzenia dwóch opozycyjnych sił wewnątrz nas : jedna z nich wiąże nas silnie z Ziemią a druga stara się nas od niej odciągnąć. Michał przynosi nam także część przesłania Zbawiciela.

Archanioł Gabriel B95 Archanioł Gabriel - Uważa się, że Archanioł Gabriel był Archaniołem, który czuwał nad ewolucją ludzkości zanim Archanioł Michał przejął tą odpowiedzialność. Okresem jego dominacji były w przybliżeniu lata 1510-1879. W butelce tej Gwiazda Duszy (magenta)i Gwiazda Reinkarnacji (złoty) łączą się ze sobą. Połączenie tych dwóch gwiazd przenosi informację i energię z boskiego źródła do złotego obszaru ciała.
Ważność rozwijania połączenia pomiędzy gwiazdą reinkarnacji i gwiazdą duszy wynika z rozwoju człowieczeństwa w trakcie tej epoki i obecnie naszą potrzebą jest urzeczywistnienie potencjału indywidualizacji w harmonii z naszym boskim celem.

Archanioł Rafael B96 Archanioł Rafael - Trzeci z archaniołów, Rafael posiada jakości odbijającego światło księżyca, sięgającego, sprowadzającego i integrującego energię żeńskiej intuicji. Królewski granatowy związany z szóstą czakrą przynosi wyższą intuicję i otwiera wyższe funkcje umysłu, które są związane z wyższym centrum. Żywiołowa kreatywność i energia twórczej troski wyrażają się poprzez Archanioła Rafaela. Jest on aniołem uzdrawiania,jak również wiedzy i nauki.

Archanioł Uriel B97 Archanioł Uriel - Uriel w języku hebrajskim oznacza ?ogień Boga? lub ?Bóg jest moim światłem?. Chociaż Uriel jest znany jako archanioł, który zarządza żywiołem ziemi, to również dosięga słońca i przynosi światło słoneczne światu. Uriel sprowadził alchemię na ziemię i był tym, który ofiarował Kabałę ludzkości. Według legendy, archanioł ten stoi z ognistym mieczem u bram zaginionego Edenu. Zaginiony Eden symbolizuje stan zapomnienia miłości do Boga.

Archanioł Sandalfon / Flakonik Margaret B98 Archanioł Sandalfon / Flakonik Margaret - Sandalfon jest z kolei piątym archaniołem w sekwencji archanielskiej. Jest zaangażowany w całość egzystencji na Ziemi, szczególnie w transmutacje negatywności w świadomym umyśle oraz narodziny ? Nowego Człowieka?. Jeżeli tylko jesteśmy wystarczająco uważni, aby świadomie przekształcić negatywności, możemy ujawnić ?Nowego Człowieka?, którym w istocie jesteśmy. Udziałem ?Nowego Człowieka? jest radość, błogość i wgląd.

Archaniol Tzadkiel B99 Archaniol Tzadkiel - Szósty z archaniołów w sekwencji archanielskiej, jest kojarzony z rozwojem ludzkości w kierunku czwartego wymiaru. Jest aniołem łaski, który powstrzymał Abrahama przed poświęceniem własnego syna.
Archanioł Zadkiel jest również jednym z dwóch przywódców, którzy podążają dokładnie za Archaniołem Michałem, kiedy ten rozpoczyna bitwę. Boskimi przymiotami tego archanioła są wolność, miłosierdzie i przemiana. Jest on emanacją siódmego promienia manifestującą się w postaci fioletowego płomienia.

Archanioł Metatron B100 Archanioł Metatron - Archanioł Metatron jest znany jako król aniołów i anioł przymierza. Łączy razem niebo i ziemię, najprzejrzystszą jasność i najgłębszą ciemną magentę. Jedną ze zdolności Metatrona jest pomoc nam na powrót wejść w kontakt z prawdziwym sensem naszego istnienia. Metatron jest Panem Czasu. Ma zdolność przebywania w wieczności i przyglądania się kontinuum czasu. My, ludzie nazwalibyśmy to przeszłością i przyszłością, Archanioł Metatron patrzy na oba te aspekty jednocześnie z szerszej perspektywy znajdującej się ponad naszym zrozumieniem.

Archanioł Jofiel B101 Archanioł Jofiel - Archanioł ten posiada związek z wolą Boga oraz z prawami egzystencji, które wspólnie wyrażają się poprzez czujące serce. Poprzez Jofiela znajdujemy związek z naszym gwiezdnym pochodzeniem: to z kolei wiąże się z uczuciową stroną naszej istoty, prawdopodobnie przybliżając nas do zrozumienia siebie jako istot światła. Archanioł Jofiel może pomóc nam, dostroić się do wyższej woli, i być bardziej świadomymi naszego spokoju.
Według hebrajskich tekstów szczególną rolą Archanioła Jofiela było wyprowadzenie Adama i Ewy z Ogrodu Edenu.

Archanioł Samael B102 Archanioł Samael - Archanioł Samael jest przedstawiany jako najpiękniejszy ze wszystkich archaniołów. Według niektórych opracowań antropozofistycznych, uważa się, że Samael, kierował ewolucją ludzkości na ziemi w latach 1190-1510, w czasach, w których miały miejsce krucjaty. Ta epoka archanioła Samuela poprzedzała erę Archanioła Gabriela i kolejną erą Archanioła Michała. Samael przychodzi nam z pomocą, abyśmy mogli jasno zobaczyć gdzie leżą nasze fałszywe wartości i w jaki sposób mamy się do nich odnieść.

Archanioł Haniel B103 Archanioł Haniel - Archanioł Haniel, dziesiąty z kolei w sekwencji archanielskiej, przybywa z przesłaniem, że jesteśmy zarówno częścią problemu jak i kluczem do jego rozwiązania. Archanioł Haniel daje nam możliwość zobaczenia, że w środku trudnych okoliczności i uwarunkowań znajduje się rozwiązanie nawet, jeżeli możemy nie rozumieć przyczyny i natury tych trudności. Może okazać się, że w szerszej perspektywie trudności te mogą nam pomóc dotrzeć do światła znajdującego się na końcu tunelu.

Archanioł Chamael B104 Archanioł Chamael - Archanioł Chamael przedstawia żeński aspekt wewnątrz nas i wewnątrz naszej planety. Archanioł ten jest jednym z opiekunów niebios. Jego rola jako opiekuna, obejmuje ochronę takich miejsc jak: miasta, porty lotnicze, tajemne przestrzenie a w czasie kiedy zachodzi taka potrzeba , również ochronę ludzkiego zdrowia i dobrobytu. Archanioł ten może zapewnić ochronę w krytycznych momentach, kiedy potrzeba takiej pomocy.

Archanioł Azreal B105 Archanioł Azreal - Archanioł Azreal, który jest znany jako archanioł, który nie posiada imienia czy bezimienny archanioł, nawiązuje do pracy z linią czasową. Wraz z narodzinami buteleczki 105, pojawiła się na Ziemi energia Łaski. Miało to miejsce, kiedy planeta Wenus weszła w pierwsze stopnie znaku Wodnika, mijając opozycyjnego Saturna i wskazując na pojawienie się boskiego żeńskiego aspektu w Nowej Złotej Erze-Erze Wodnika.

Archanioł Ratziel B106 Archanioł Ratziel - Raziel to mistrz alchemik, który za pomocą wewnętrznej alchemii przeistacza uwarunkowania w coraz ?czystsze? złoto. Raziel jest także archaniołem siły wewnętrznej. Pomaga uporać się z sytuacjami i okolicznościami, w obliczu, których do tej pory się wycofywaliśmy, choć można było iść do przodu i coś osiągnąć. Uważa się, że archanioł Ratziel, posiadł sekrety i tajemnice Kabały. Kabała, księga ukrytych tajemnic i jest jednym z atrybutów Ratziela.

Archanioł Tzaphkiel B107 Archanioł Tzaphkiel - Archanioł Tzaphkiel jest strażnikiem Kronik Akaszy. Kronika Akaszy jest zwana również Księgą Życia, i mówi się o niej, że jest w niej zapisana historia każdej pojedynczej duszy. Tzaphkiel oferuje nam dostęp do starożytnych i przyszłych tajemnic miłości i prawdy, tak aby pełnia którą jesteśmy mogła się ujawnić obecnym życiu.
Energia Tzaphkiela wyraża najgłębsze aspekty Boskiego Żeńskiego Pierwiastka do troszczenia się i ochrony i nie musi być wymuszana, czy przyciągana a raczej przyzwolona i zaakceptowana jako ekspresja energii życiowej.

[ powrót ]