Subtelna Anatomia, Gwiazda Reinkarnacji i Gwiazda Ziemi.

Subtelna Anatomia ma związek z polem energetycznym, które otacza nasze ciało eteryczne. Według systemu Auro-Somy zawiera ona także gwiazdę reinkarnacji w złotym obszarze, gwiazdę ziemi w czerwonym obszarze, gwiazdę duszy wewnątrz królestwa Magenty i szmaragd serca przedstawiany jako 32 ścienny wielościan składający się z dwudziestu trójkątów i dwunastu dwunastościanów.

Pole subtelnej anatomii jest utrzymywane poprzez największe ośrodki w systemie energetycznym człowieka zwane czakrami*. Czakry są swoistymi kołami pewnych częstotliwości energii w ruchu, lub z innej perspektywy obracającymi się kołami światła, które nieustannie otrzymują i wysyłają informacje na wielu poziomach doświadczeń wewnątrz naszej istoty. Początkiem jest czerwień w czakrze podstawy, znajdującej się u podstawy kręgosłupa. Następnie barwy rozwijają się zgodnie z kolejnymi częstotliwościami pryzmatu tęczy. Cała postać energetyczna człowieka przybiera kolejne wibracje barw tęczy w sekwencji: stopy i podstawa kręgosłupa czerwień, która przechodzi w pomarańcz i koral w obszarze brzucha, dalej złoto i barwa żółta, obszar serca zieleń i turkus, gardło błękit, królewski błękit, indygo, fiolet obszar korony głowy i magenta ponad koroną.

W systemie subtelnej anatomii człowieka złoto spełnia szczególnie ważną rolę. Centrum złotej energii znajduje się pomiędzy drugim pomarańczowym i trzecim żółtym dużym ośrodkiem energetycznym - czakrą Ten obszar nazywany jest Gwiazdą Inkarnacji. Jest ona świetlistym nieskończonym punktem światła przypominającym diament w centrum naszej istoty. Z fizjologicznego punktu widzenia w tym miejscu (dokładnie dwa palce nad pępkiem i dwa palce głębokości wewnątrz) znajduje się punkt pamięci pierwszej komórki.

Założycielka systemu esencji energetycznych Aura Soma Vicky Wall oraz jej sukcesor Mike Both niezależnie od siebie trzykrotnie przeszli doświadczenie bliskie śmierci. Poprzez te doświadczenia oboje Vicky i Mike dzieląc się nawzajem swoim zrozumieniem doszli do wspólnego dokładnego opisu subtelnej anatomii człowieka, które w rezultacie stało się fundamentem całego systemu Aury Somy.

W odniesieniu do perspektywy ewolucyjnej ludzkości wiele osób funkcjonuje w energii czakr: czerwonej, pomarańczowej oraz żółtej. Niemal wszyscy pracują z aspektami: zapewnienia sobie egzystencji lub przetrwania (czerwień), zależności i współzależności (pomarańcz), oraz tematów lęku, mocy i władzy (żółty). Ziemia i ludzkość znajdują się na podobnym poziomie ewolucyjnym. Jednakże wielu ludzi jest również świadomych, że mamy możliwość otwarcia się i aktywowania szmaragdowej przestrzeni serca.

Szmaragdowy Poziom Serca ma formę przestrzennego trzydziestodwuściennego klejnotu o kompleksowej strukturze, która odzwierciedla ewoluujący system wzorca siatki ziemskiej.

Każdy z nas ma indywidualne przeznaczenie odnośnie swojego pobytu na ziemi, nie tylko w aspekcie ziemi, ale całego wymiaru od początku do końca czasu. Rozwinięcie tego procesu indywidualizacji prowadzi nas w sposób harmonijny do Szmaragdowego Serca, które afirmuje nasze relacje z istotą ziemi oraz jej energią.

Jedyną drogą do Szmaragdowego Poziomu Serca jest połączenie ze złotą Gwiazdą Inkarnacji, która dotyczy procesu naszej indywidualizacji. Możemy wejść w obszar serca i doświadczyć poczucia jedności i piękna bez połączenia z Gwiazdą Inkarnacji, jednakże takie doświadczenie nie będzie niestety trwałe. Jeśli dojdziemy do niego poprzez ugruntowany proces indywidualizacji, wówczas stopniowo i na trwałe oraz w zrównoważony sposób będzie się przebudzać nasze serce.

Kiedy zaczynamy otwierać okno naszego serca, wówczas pojawia się zdolność zrozumienia, dlaczego tutaj jesteśmy, w odniesieniu do naszej służby, oraz jakości jaką możemy zaoferować innym. W tym momencie równoważą się wyższe i niższe pragnienia naszej istoty, które możemy obserwować, jako manifestacje naszych ludzkich warunków. Odpowiedzi na pytania:, ?Dlaczego tu jestem?, Co powinienem czynić?? znajdują się w szmaragdowym obszarze serca kolektywnego poziomu, w miejscu naszej ewolucji. Kiedy zaczynamy realizować dlaczego tutaj jesteśmy i co powinniśmy tutaj zrobić, zaczynamy wypełniać nasze przeznaczenie w relacji naszego pobytu na ziemi. Kiedy zostaje otwarty szmaragdowy poziom, równoważy się struktura ziemi.

Odbierając gwiazdę w centrum naszej istoty - Złotą Gwiazdę Inkarnacji, stajemy się zharmonizowani również z Gwiazdą Ziemi. Wówczas stopniowo i naturalnie zaczyna otwierać się Szmaragdowy poziom Serca.

Gwiazda Ziemi to miejsce gdzie rozpoczyna się proces naszego ugruntowywania, jest solidnym fundamentem pod naszymi stopami. Kiedy wyobrazilibyśmy sobie, że nasze stopy znajdują się na wodnym lub gąbczastym podłożu moglibyśmy ulec dezorientacji. Natomiast doświadczenie stabilnego oparcia naszych stóp na pewnym i niezachwianym podłożu ziemi jest właśnie przestrzenią, która symbolicznie nazywana jest w systemie Aura Soma Gwiazdą Ziemi. Stabilność, niezachwiana pewność oraz zaufanie, na czym opierają się nasze stopy. Częściowo energia czerwieni wyraża ten aspekt bycia ugruntowanym (wibracja naszej czakry podstawy). Kiedy nasza energia jest ugruntowana wtedy uczucia i myśli, które w nas powstają akompaniują poszerzeniu naszej Istoty, pojawia się zmysł poszerzenia potencjału w ciele fizycznym.

Jeśli nie przejawiamy miłości, ciepła oraz troskliwości o innych, wewnętrzna energia ognia oraz energia czerwieni nie funkcjonują, aż do czasu, kiedy rozpoczniemy proces ugruntowywania.

W perspektywie Aura-Soma, kiedy w czerwieni pojawia się świadomość, pojawia się światło rozświetlające energię czerwieni, co przejawia się, jako barwa różowa. Świadomość w czerwieni to róż. Świadomość jest wyrażeniem światła, które łącząc się z energią podstawy o barwie czerwonej przemienia się dzięki temu światłu świadomości w róż. Rozpoczyna się wówczas proces samo-akceptacji, która rozwija się dalej w uczucie troski o innych i ciepło. Ciepło i troskliwość są bardziej subtelną wibracją czerwonej energii podstawy, czyli różu.

W konsekwencji bycia ugruntowanym pojawia się stabilność oraz poszerzenie świadomości. Samo-akceptacja jest ugruntowująca. Różowa energia wnosi świadomość jak wprowadzić to ugruntowanie do naszego życia w praktyczny sposób.

Niektóre wydarzenia w życiu ugruntowują nas. Przywracają nas na powrót do ziemskiej stabilności. Jedną z korzyści bycia w ciele fizycznym jest to, że bardzo często okoliczności życiowe prowadzą nas do ugruntowania. Aby tego doświadczyć potrzebujemy odkryć to w naszym własnym życiu.

Na przykład, kiedy przebywamy dłużej w naturze, pojawia się uczucie nieporuszenia oraz ciszy. Kiedy zwrócimy więcej świadomej uwagi ku temu uczuciu nieporuszenia, wówczas poczujemy, że nasza obecność samoistnie się poszerza. Ten proces stwarza bardziej subtelną barwę energii naszej podstawy. Właściwości, które pojawiają się wraz z tą zmianą to poczucie większej świadomości, wewnętrzny spokój oraz sens czegoś wspaniałego. To doświadczenie poszerzenia pojawia się wtedy, kiedy rozpocznie się proces ugruntowywania.

Kiedy łączymy się z przestrzenią Gwiazdy Ziemi, nawiązujemy kontakt ze swoim celem odrodzenia się na ziemi. Wybierając inkarnację na ziemi mamy stworzone pewne możliwości w relacji do aspektu ziemi. Zrozumienie tego, co spowodowało w nas taki wybór prowadzi do odkrycia własnego przeznaczenia.

Jeśli pracujemy z osobą, która jest nerwowa lub ma problemy, można skierować jej świadomą koncentrację do gwiazdy Ziemi - energii, która znajduje się pod jej własnymi stopami. Często może okazać się to jej pierwszym krokiem do większej akceptacji samej siebie.

Kiedy w naszym życiu pojawiają się problemy a my podążamy w ich kierunku, wówczas możemy zacząć się z nimi identyfikować, co prowadzi z kolei do większego zagubienia.

Z punktu widzenia Aura Soma, jeśli koncentrujemy naszą uwagę na byciu stabilnym, staje się o wiele mniej prawdopodobne, że się rozproszymy, dlatego łatwiej nam poradzić sobie z problemami. Nasze stopy stoją bardziej stabilnie na ziemi. Ugruntowująca energia czerwieni oraz róż, który z kolei reprezentuje samo-akceptację wyprowadzają nas z problemów.

Linia energetyczna przebiega po kręgosłupie i prowadzi aż do Gwiazdy Ziemi. W jej przestrzeni zawarte są informacje dotyczące naszego wyboru tej inkarnacji, a także przeznaczenia oraz ruchów i działań podczas naszego życia. Jest tam świadomość odrywania tego, kim jesteśmy i gdzie jesteśmy.

Przypisy:

* Czakra (skr. "koło", "okrąg") ośrodek energetyczny w ciele, czyli miejsce, gdzie spotyka się wiele "kanałów energetycznych" (tsa). Ośrodek ten odbiera, magazynuje i promieniuje energie o wibracji właściwej dla swojej funkcji (zob. Czakry główne), która konieczna jest do życia istot (w szczególności ludzi). Rozwijanie czakr może prowadzić do rozwoju wewnętrznego i duchowego oświecenia. Najczęściej wyróżniane jest 7 czakr głównych, z których każdej przypisywany jest inny kolor, funkcja i położenie. Każda czakra główna posiada określoną funkcję i jest przyporządkowana do określonej płaszczyzny percepcji.

źródło: http://forum-przebudzenie.rozwojduchowy.net