Alchemia

"Naszą największą autentycznością jest nasza zdolność by tworzyć, przezwyciężać, znosić, przekształcać, kochać i być większym niż nasze cierpienie."

Ben Okri

Już pierwsza nasza komórka zawiera linie genetyczne matki, linie genetyczne ojca i świadomość, którą byliśmy przed inkarnacją. Tak wybraliśmy nasze fizyczne dziedzictwo by obdarzyło nas idealnym zestawem okoliczności, których potrzebujemy, aby stać się bardziej świadomym niewyrażalnego piękna znajdującego się w rdzeniu naszej egzystencji ? naszego wewnętrznego złota.

Złoty jest kolorem II-rzędowym powstałym z podstawowego żółtego (świadomość siebie samego) i II-rzędowego pomarańczowego (dedykowanie do stania się całością ) i wnosi pewne przesłania ich obu. Jest czternaście butelek ze złotą frakcją, które wspierają nas by dokopać się do złotej pełni( golden wholeness) wewnątrz każdego z nas.

W alchemii, proces zaciemnienia lub zaczernienia jest punktem początkowym prawdziwej duchowej transformacji: cierpienie i uzdrowienie pochodzą z tego samego głębokiego źródła duszy. Poprzez rozwijanie relacji z naszymi ranami równocześnie destylujemy naszą esencję. Aby zamienić ołów w złoto, potrzebujemy zaakceptować jasność i ciemność, yang i yin, górę i dolinę.

Jest czternaście buteleczek ze złotą frakcją, które wspierają nas w urzeczywistnianiu naszego potencjału poprzez znalezienie równowagi pomiędzy naszym ewoluowaniem ku światłu i pragnieniem zejścia w ciemne otchłanie. Powiedzenie życiu ?tak? jest uwolnieniem i wyjściem naprzeciw światu bez żadnych podpórek.

Każda buteleczka ze złotą frakcją może nam pomóc, by zaakceptować fakt, że gdy doznajemy porażki, nasze serce zostaje złamane lub doświadczamy zrzucenia z piedestału, tak naprawdę dostajemy zaproszenie do stania się w pełni człowiekiem ? życia zmysłowym ucieleśnionym życiem. Zamiast być wyniesionym ponad ludzkie warunki jesteśmy kierowani głęboko do wnętrza naszego brzucha i naszego człowieczeństwa. Tu znajdujemy mądrość by stanąć w twarzą w twarz i zaprzyjaźnić się z naszymi irracjonalnymi lękami.

B14 Buteleczka 14 ?Mądrość w Nowych Czasach?, przeźroczysta/złota, wyposaża nas w mądrość, że wszystko blednie, więdnie i zmienia się a związane z tym cierpienie jest integralną fasetą naszej egzystencji; zdolność do radykalnego zaakceptowania tego faktu znaczy, że możemy kochać życie żarliwie i podejmować jego wyzwania z entuzjazmem.

John Keats pisał: ?Czyż nie widzicie jak potrzebny jest świat cierpień i trosk by szkolić inteligencję i uczynić z niej duszę ?? Nasze cierpienie wydaje się czymś nieuniknionym, jednak nasza rana jest również źródłem naszego uzdrowienia i transformacji.

B90 Buteleczka 90 ?Pomoc dla Mądrości?, złoty/ głęboka magenta, pomaga nam w zrozumieniu naszych inicjacyjnych doświadczeń, tak aby móc stosować własną mądrość w codziennym życiu. Niespodziewana łaska uzdrawiania jest obecna w każdym momencie, w którym to dotykamy czułego punktu rany, jej najbardziej bolesnego miejsca : gdzieś w duszy, cierpienie stapia się z ekstazą, radość stania się wieczną całością.

Złoty uczy nas, że nie ma obietnicy raju i obsadza nas mocno w teraźniejszości, skąd jesteśmy w stanie żyć w zgodzie z rytmem ciała, ziemi i morza.

Tłum. Barbara Motyka

źródło: http://www.asiact.org